Drücke „Enter”, um zum Inhalt zu springen.

BitPay zapłaci 500 tys. dolarów w ramach rozliczenia

admin 0

BitPay zapłaci 500 tys. dolarów w ramach rozliczenia zarzutów o naruszenie sankcji OFAC

BitPay jest oskarżony o ułatwianie ponad 2100 transakcji z osobami w krajach objętych sankcjami.

Platforma płatności kryptowalutowych BitPay zawarła ugodę z Biurem Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA (OFAC) w związku z zarzutami dotyczącymi ponad 2000 oczywistych naruszeń sankcji.

Zgodnie z zawiadomieniem o egzekwowaniu prawa opublikowanym 18 lutego, BitPay zapłaci 507 375 dolarów za zarzuty, które pozwoliły osobom w Bitcoin Code objętych sankcjami miejscach, takich jak ukraiński region Krymu, Kuba, Korea Północna, Sudan, Iran i Syria, na transakcje z osobami w Stanach Zjednoczonych, w oczywisty sposób naruszając amerykańskie prawo dotyczące sankcji. W przybliżeniu 129 000 USD w kryptowalutach było przedmiotem transakcji między 2013 a 2018 rokiem.

Firma wiedziała, że ułatwia transakcje dla osób w regionach objętych sankcjami, ponieważ posiadała informacje o lokalizacji i adresy IP, twierdził OFAC.
Zapisz się do First Mover, naszego codziennego biuletynu o rynkach.
Zapisując się, będziesz otrzymywać e-maile o produktach CoinDesk i zgadzasz się na nasze warunki i politykę prywatności.

Zgodnie z zarzutami, BitPay mógł stanąć w obliczu maksymalnej grzywny w wysokości ponad 600 milionów dolarów, ale OFAC wziął pod uwagę pewne czynniki łagodzące, powiedział komunikat wykonawczy. Obejmują one fakt, że BitPay wdrożył kontrole zgodności, szkolenia pracowników, uruchomił usługę identyfikacji, zablokował adresy IP w regionach objętych sankcjami i podjął szereg innych kroków, aby zapobiec ułatwianiu takich transakcji w przyszłości. BitPay współpracował z OFAC, gdy agencja prowadziła dochodzenie w sprawie zarzutów.

„BitPay nie zachował należytej ostrożności lub staranności w zakresie swoich zobowiązań dotyczących zgodności z sankcjami, gdy pozwolił osobom w sankcjonowanych jurysdykcjach na dokonywanie transakcji z kupcami BitPay przy użyciu waluty cyfrowej przez około pięć lat, mimo że BitPay miał wystarczające informacje, aby prześwietlić tych klientów“ – napisano w zawiadomieniu.

Zawiadomienie ostrzegło, że firmy kryptowalutowe muszą przestrzegać przepisów OFAC i monitorować pod kątem możliwego ryzyka sankcji. Departament Skarbu opublikował ramy dla firm, które mogą wykorzystać w ramach tej misji.

Czytaj więcej: Payments Provider BitPay Rolls Out Cryptocurrency Payroll Service

„Firmy, które ułatwiają lub angażują się w handel online lub przetwarzają transakcje przy użyciu waluty cyfrowej, są odpowiedzialne za zapewnienie, że nie angażują się w nieautoryzowane transakcje zabronione przez sankcje OFAC, takie jak transakcje z zablokowanymi osobami lub własnością, lub angażowanie się w zakazane transakcje handlowe lub inwestycyjne“ – napisano w zawiadomieniu.

W oświadczeniu rzecznik prasowy BiPay powiedział: „W pełni współpracowaliśmy z Urzędem Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) i cieszymy się z rozwiązania tej sprawy. Ugoda dotyczyła bardzo małej liczby transakcji (2 102), które miały miejsce między naszymi sprzedawcami a ich klientami w latach 2013-2018, które wydają się pochodzić z sankcjonowanych jurysdykcji. Transakcje te miały średnią wartość mniejszą niż 100 USD, łącznie 128 582,61 USD i dotyczyły takich branż jak usługi hostingowe online i gry. OFAC uznał, że naruszenia nie były rażące“.

Transakcje te stanowią 0,04% wszystkich transakcji przeprowadzonych w tym okresie, a firma od tego czasu poprawiła swój program zgodności, powiedział rzecznik.

Die Kommentare sind deaktiviert.