Cena Bitcoin, Cena Etereum, & Analiza cen XRP – Przegląd tygodniowy

Przyjrzyjmy się cenie Bitcoin, cenie Ethereum i cenie XRP za tydzień 1 stycznia 2021 roku.

Poza podstawowymi podstawami, opieramy się w dużej mierze na analizie technicznej, aby ocenić ogólny nastrój. Osiąga się to poprzez określenie kluczowych poziomów wsparcia i oporu, które inwestorzy i inwestorzy będą obserwować w krótkim okresie czasu.
Cena Bitcoinów

W chwili obecnej cena Bitcoinu wynosi około 29.257 dolarów. Ponieważ rok 2020 dobiega końca, BTC wchodzi w 2021 r. z większym impetem niż kiedykolwiek. Wkrótce po tym jak cena Bitcoin wzrosła o około 493% od dna 2020 roku. Visionary Financial podkreślił fakt, że walczący dolar napędzałby cenę Bitcoina. To się nadal urzeczywistnia, ponieważ dolar amerykański jest notowany na najniższym poziomie od kwietnia 2018 roku. Był to wiodący katalizator, który przyczynił się do gwałtownego wzrostu cen Bitcoinów. W ciągu ostatniego roku cena Bitcoin wzrosła o około 307%.
Analiza techniczna Bitcoinów

Jak wspomniano powyżej, Bitcoin Up nadal osiąga nowe wszechobecne wzloty. Mając to na uwadze, ważne będzie monitorowanie kluczowych poziomów wsparcia. Ciągły wzrost spowodował, że Bitcoin wszedł na „wykupione“ terytoria. Wskaźnik RSI na dole wykresu wyświetla tę metrykę. Rosnące zapotrzebowanie na BTC może obezwładnić sygnały RSI i dlatego kładziemy większy nacisk na kluczowe poziomy wsparcia.

Analiza techniczna Bitcoin

Wkrótce spodziewamy się wycofania Bitcoina. Cena poszła absolutnie parabolicznie i spóźniliśmy się na wycofanie. Od teraz, BTC pozostanie byczy, chyba że wsparcie 28.400 dolarów zostanie odrzucone. Gdy ten poziom zostanie odrzucony, może to potwierdzić stosunkowo silny pull-back w krótkim okresie czasu. Wydaje się również, że wielu traderów składa zlecenia sprzedaży w okolicach tego poziomu wsparcia. Jeśli BTC będzie nadal przesuwać się wyżej w ciągu następnego tygodnia, dostosujemy ten poziom wsparcia w następny piątek.
Cena Ethereum

W chwili obecnej cena Ethereum wynosi około 730 dolarów. Pomimo wybuchowego roku 2020, wielu inwestorów uważa, że rok 2021 może być dla Ethereum jeszcze większym rokiem. W ciągu ostatniego roku cena ETH wzrosła o około 465%, co przewyższa BTC. Z ETH podążając za dynamiką Bitcoinów, ETH nadal handluje ze znacznym dyskontem w stosunku do swojego niezmiennie wysokiego poziomu. W przeciwieństwie do BTC, jest to metryka, która z pewnością da ETH trochę paliwa w 2021 roku. Dodatkowo, inwestorzy zwracają uwagę na kontynuację instytucjonalnego wdrażania i infrastruktury dla powstającego sektora DeFi.
Analiza techniczna Ethereum

Jak widać na poniższym wykresie, ETH doświadczyło ostatnio stosunkowo silnego pull-back’u po osiągnięciu poziomu 760 dolarów. Ten pull-back do 730 dolarów ma teraz inwestorów oglądających wsparcie na 640 dolarów i opór na 760 dolarów. Jeśli ETH może zasilać z powrotem powyżej $760, to najprawdopodobniej wstrzyknie kolejną rundę byczego rozmachu. Ten rodzaj pędu może umieścić ETH na $800+ w krótkim czasie.

Ethereum analiza techniczna

Wręcz przeciwnie, ETH może cofnąć się do poziomu $640, jeśli nie będzie w stanie odwrócić nastrojów w krótkim czasie. Jeśli ETH nie zaakceptuje wsparcia w wysokości $760, może umieścić niedźwiedzia na miejscu kierowcy. Wielu inwestorów wydaje się obecnie ustawiać w kolejce zlecenia kupna za około $760, aby potencjalnie wykorzystać kolejną rundę byków. W ciągu następnego tygodnia zobaczymy, w którym kierunku ETH ostatecznie zdecyduje się pójść.
Cena XRP

W momencie sporządzania niniejszego raportu cena XRP wynosi obecnie około 0,239 USD. W ciągu ostatniego roku, XRP odnotował ułamek wzrostu, jakiego doświadczyły BTC i ETH. Było to spowodowane ostatnią interwencją SEC, która spowodowała spadek XRP o około 65% w ciągu dwóch dni. Proces sądowy SEC przeciwko Ripple’owi będzie jednym z największych wydarzeń, jakie można będzie oglądać w 2021 roku. W związku z dużą niepewnością na rynku, wiele giełd zaczęło wycofywać XRP z rynku. W ostatnim raporcie analitycy PrimeXBT uważają, że XRP nie będzie klasyfikowany jako bezpieczeństwo. W tym przypadku interesujące będzie, na czym XRP będzie handlować, jeśli giełdy zaczną ponownie wprowadzać na rynek aktywa cyfrowe. Z XRP działającym w innych krajach, które już oznaczone XRP „non-security“, jest to z pewnością pomoc w krótkoterminowych cen carnage.