Drücke „Enter”, um zum Inhalt zu springen.

CEO MicroStrategy mówi, że Quantum Computing nie jest zagrożeniem dla Bitcoina

admin 0

Michael Saylor, dyrektor generalny miliardowej firmy wywiadowczej, która w tym roku postawiła 425 milionów dolarów na bitcoin, ujawnił w jednym z ostatnich wywiadów, że jest zmęczony obroną BTC przed zagrożeniem związanym z obliczeniami kwantowymi.

Rozmawiając z analitykiem i inwestorem Scottem Melkerem, Saylor zauważył, że każdy, kto jest w stanie zbudować komputer kwantowy, który jest w stanie złamać dowolny algorytm kryptograficzny używany dziś w Internecie – który zawierałby Bitcoin – miałby inne sposoby na zdobycie pieniędzy i władzy.

Per Saylor, jest kwantowym przyrostem obliczeniowym stworzonym przez jednostkę kontrolującą, która byłaby w stanie „rozpocząć wojnę, obalić rząd, zniszczyć i zabić każdego lub cokolwiek, wziąć wszystko, czego chce od każdego, kogo chce“.

Dyrektor generalny dodał, że nie miałoby sensu, aby osoba stojąca za komputerem kwantowym, jeśli zdecydowałaby się być złym aktorem, „próbowała wziąć 0,1% bogactwa na świecie, podczas gdy pozostałe 99,9%.“ Dodał, że są ludzie, którzy mogliby mieć moralną moc niż miliarderzy, i że są inne rzeczy, które są z tym bardziej interesujące.

Traktowanie obliczeń kwantowych przeciwko Bitcoin Trader, jak kryptograficznych, jest takie, że może sprawić, że rzeczywiste zastosowania kryptografii staną się z dnia na dzień przestarzałe. To również sprawiłoby, że bankowość internetowa, wiadomości i handel elektroniczny stałyby się całkowicie niebezpieczne i sparaliżowałyby Internet w jego obecnym kształcie. Mogłoby to również spowodować, że inne waluty kryptograficzne nie będą działać.

Obecne wersje komputerów kwantowych, które mamy, są „prymitywne“, według Petera Todda, który na portalach społecznościowych wskazuje, że nadal nawet nie wiemy, czy jest możliwe skalowanie komputerów kwantowych do tego stopnia, że byłyby w stanie złamać naszą kryptografię.

W swoim wywiadzie Saylor dodał, że z komputerem kwantowym zdolnym do złamania kryptografii BTC, możliwe byłoby również rozbicie lub porwanie sieci Facebooka, a także porwanie kont prezydentów i wypowiedzenie wojny, a nawet kontrola kodów startowych nuklearnych.

Jako przykład, Saylor wskazał, że ludzie inwestujący w firmach technologicznych, takich jak Amazon, Facebook, czy Google nie martwią się o zagrożenie kwantowe obliczanie może stanowić, ponieważ „nigdy nie zarobić żadnych pieniędzy“.

Die Kommentare sind deaktiviert.