Drücke „Enter”, um zum Inhalt zu springen.

Krzesło Bitcoin’a SEC może wkrótce zostać zastąpione, co wzmocni kryptoidy

admin 0

Krzesło Bitcoin’a SEC może wkrótce zostać zastąpione, co wzmocni kryptoidy

Jednym z najbardziej palących pytań, na które inwestorzy kryptońscy chcieliby znaleźć odpowiedź, jest pytanie, kiedy Bitcoin otrzyma fundusz giełdowy.

BTC ETF, który byłby dostępny za pośrednictwem największych domów maklerskich na Wall Street, radykalnie zwiększyłby dostępność Bitcoinów dla odbiorców detalicznych i instytucjonalnych.

Wynika to z faktu, że ETF są znacznie łatwiejsze do posiadania niż towar bazowy – jest powód, dla którego SPDR Gold Trust (GLD) prawdopodobnie ma więcej posiadaczy niż fizycznego złota.

Na szczęście dla inwestorów krypto walutowych, branżowe marzenia ETF mogą wkrótce nabrać rozpędu dzięki regulacyjnym zmianom w Waszyngtonie.

Obecny prezes SEC, Jay Clayton, może wkrótce odejść.
O ile przemysł krypto walutowy nie lubi wiązać się z rządami, o tyle losy znacznej części tej branży są ściśle związane z agencjami regulacyjnymi.

Jedną z takich agencji jest Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), na czele której stoi przewodniczący Jay Clayton.

W ciągu ostatnich trzech lat pracy w tym biurze, Clayton był dość twardy w kwestii kryptografii, zestrzeliwując ponad pół tuzina aplikacji Bitcoin ETF i mocno obstając przy wątpliwych projektach i giełdach altcoinów.

W związku z tym branża krypto walutowa zareagowała na ujawnienie przez prokuratora generalnego Williama Barra, że prezydent Trump nominuje Claytona na stanowisko kolejnego prokuratora Stanów Zjednoczonych w południowym okręgu Nowego Jorku.

Na razie jest to tylko nominacja, ale widząc, że Trump ma kontrolę nad Senatem, prawdopodobnie zostanie ona przyznana.

Dobra na kryptończyka?

Wielu w przestrzeni kryptońskiej twierdziło, że to będzie dobre dla przemysłu.

Michael Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital i były partner Goldman Sachs, zauważył, że „Jay [Clayton] opuszczając SEC jest dobry dla BTC“, argumentując, że w naturalny sposób zwiększa to prawdopodobieństwo Bitcoin ETF.

Muszę pomyśleć, że Jay Powell opuszczający SEC jest dobry za $BTC. Sprawia, że etf jest bardziej prawdopodobny. Miejmy nadzieję, że jego następca jest futurystą.

Kryptoński handlarz „Trajan“ powtórzył to uczucie, pisząc:

„Czasami potencjał na najlepsze wieści jest zawsze pomijany. Jay Clayton opuszczający SEC pozostawia dużo bardziej „przyjazną kryptońskim“ grupę komisarzy w organizacji.“

A Michael Arrington, założyciel TechCrunch, znany byk Bitcoin, powiedział, że „Jay Clayton opuszczający SEC to wygrana dla fanów kryptońskich i zdrowych pieniędzy na całym świecie.“

Pewnie jednak, ile kryptoflory zyskają na odejściu Claytona, zależy od tego, kto go zastąpi, jeśli w ogóle. Oczywistym kandydatem pro-Bitcoina byłaby Hester „Crypto Mama“ Pierce.

Pierce jest komisarzem w SEC i jest znany z tego, że bardzo wspiera Bitcoin’a, nawet obalił odrzucenie przez Clayton’a i Co. Bitcoin’a ETF.

Die Kommentare sind deaktiviert.